شبیه سازی کوادروتور به روش کنترل تطبیقی در نرم افزار متلب

شبیه سازی مقاله کوادکوپتر و کنترل آن در متلب

کنترل تطبیقی Adaptive control اساساً یک سیستم بازخورد پویا است که در آن پارامترهای عملکردی به طور خودکار، خود را با شرایط جدید سازگار می کنند. کنترل تطبیقی یک توسعه منطقی از سیستم های کنترل عددی رایانه ای است. به عنوان مثال، یک هواپیما در حال پرواز، جرم آن به علت مصرف سوخت به آرامی کاهش می‌یابد. یک قانون کنترل مورد نیاز است که خود را با چنین تغییر شرایط سازگار باشد. در این گزارش مقاله با عنوان Modeling and Adaptive Control of a Quadrotor به کمک نرم افزار متلب شبیه سازی شده و نتایج آن با نتایج مقاله مقایسه شده است.

چکیده شبیه سازی کوادروتور

 در شبیه سازی کوادروتور به روش کنترل تطبیقی ابتدا دینامیک کوادروتور به کمک ماتریس­ های دوران و زوایای اولر و همچنین قوانین دینامیک محاسبه می­ شوند. برای راحتی کار فرض­ های ساده کننده­ ای در نظر گرفته شده و دینامیک ساده­ ای از آن ارایه می­گردد. سپس یک کنترل انتگرالی در فضای حالت به صورت غیر تطبیقی طراحی شده و عملکرد آن به خصوص در حضور اغتشاش بررسی می­ شود. سپس دو نوع کنترلر تطبیقی به فرم فضای حالت، برای پایداری یک کوادروتور مورد بررسی قرار می­ گیرند. ابتدا یک کنترلر MIAC با شناسایی مدل به کمک روش RLS و کنترل انتگرالی در فضای حالت طراحی شده است. در ادامه یک کنترلر مدل مرجعMRAC بر اساس تئوری لیاپانوف برای مدل دینامیکی ساده شده­ ی کوادروتور طراحی شده است. نتایج با کنترلر انتگرالی در حالت غیرتطبیقی برای فضای حالت مقایسه شده است.

لینک دانلود مقاله

دانلود فهرست و صفحات منتخب گزارش این پروژه

 

فایل هایی که پس از خرید قابل دانلود هستند:

1-فایل های سیمولینک و متلب شبیه سازی

2-گزارش شبیه سازی کوادروتور به روش کنترل تطبیقی به صورت پی دی اف در 23 صفحه

 

در صورت داشتن سوال یا مشکل در خرید یا دانلود، به آیدی تلگرام NikAdminP@ پیام بدهید.

اگر دنبال کتاب یا حل المسائلی هستید که توی سایت پیدا نکردید، می تونید به آیدی تلگرام NikAdminP@ اطلاع بدید تا توی سایت قرار بگیره!

دانلود پروژه و حل المسائل

تمامی حقوق برای وبسایت محفوظ می باشد

تمامی حقوق برای وبسایت محفوظ می باشد