دانلود کتاب و حل المسائل مهندسی مخازن کرفت

کتاب و حل المسائل مهندسی مخازن کرفت ویرایش 3 به صورت PDF

معرفی مهندسی مخازن

مهندسی مخزن از رشته‌های زیرمجموعه مهندسی نفت است، که در خلال فرآیند توسعه و تولید از مخازن نفت و گاز، با هدف دستیابی به بهبود اقتصادی، به بررسی جریان سیال در محیط متخلخل می‌پردازد. مهندسان مخزن در این راستا با بکارگیری ابزارهای زمین‌شناسی، ریاضیات کاربردی، اصول پایه فیزیک و شیمی، رفتار فازهای مایع و بخارنفت خام، گاز طبیعی و آب را در سنگ مخزن کنترل می‌کنند. در این پست یکی از بهترین منابع مطالعه درس مهندسی مخزن، یعنی کتاب و حل المسائل مهندسی مخازن کرفت ویرایش سوم قرار داده شده است.

مدل‌سازی تولید، تعداد و مکان چاه‌ها در میدان، بررسی عدم قطعیت در مدل مخزن، جدول زمانی تولید و نرخ تولید بهینه وظایفی است که مهندس مخزن در طی تولید از چاه باید انجام دهد. یکی از اقدامات مهم برای مخزن، ازدیاد برداشت است زیرا مخزن عمر محدودی داشته و استفاده از منابع آن بستگی به نحوه برداشت دارد. در ازدیاد برداشت سعی بر این است تا با کارگیری روش‌های متعدد، بتوان به صورت بهینه از مخزن برداشت کرد.

حوزه های مهندسی مخازن

مهندسی مخزن از لحاظ تخصصی به دو بخش مدل‌سازی مخزن و نظارت مهندسی قابل تفکیک می‌باشد و از نظر کاربردی نیز اغلب به ۴ بخش؛ مطالعات مهندسی مخزن، عملیات مهندسی مخزن،مهندسی سیستم‌هاو مهندسی پتروفیزیک تقسیم می‌شود.

کار مهندسین مخازن معمولا به دو صورت شبیه سازی مخزن و شرایط تولید و یا کار در آزمایشگاه‌های سنگ و سیال مخزن به منظور بررسی دقیق برهمکنش سیال و سنگ در مخزن است. از این رو تسلط بر دروس ریاضی، توانایی در برنامه نویسی و کدزنی و درک مدل‌سازی، می‌تواند به دانشجویان این گرایش کمک فراوانی کند. در ادامه مجموعه کتاب و حل المسائل مهندسی مخازن کرفت قابل خرید و دانلود است.

پس از خرید این مجموعه، فایل زیر قابل دانلود هستند:

1-حل المسائل مهندسی مخازن کرفت ویرایش 3 انگلیسی به صورت پی دی اف شامل فصل های 2 تا 16

لینک دانلود رایگان کتاب مهندسی مخازن کرفت ویرایش 3 انگلیسی 

در صورت داشتن سوال یا مشکل در خرید یا دانلود به آیدی تلگرام NikAdminP@ پیام بدهید.

اگر دنبال کتاب یا حل المسائلی هستید که توی سایت های خارجی مثل آمازون هست، می تونید از لینک زیر درخواست بدید تا براتون خریداری بشه

درخواست کتاب

 

حل المسائل مهندسی مخزن

تمامی حقوق برای وبسایت محفوظ می باشد

تمامی حقوق برای وبسایت محفوظ می باشد