دانلود حل تمرین ترمودینامیک موران شاپیرو ویرایش 9

دانلود کتاب و حل المسائل مبانی ترمودینامیک موران شاپیرو ویرایش 9 به صورت pdf | دانلود حل تمرین و پاسخنامه مبانی ترمودینامیک مهندسی شاپیرو ویرایش نهم

  ترمودینامیک موران شاپیرو ویرایش 9 

کتاب اصول ترمودینامیک مهندسی، ویرایش نهم استانداردی را برای آموزش دانشجویان فراهم می کند که چگونگی حل موثر و کارآمدتر مسائل را تعیین می کند. این کتاب بر موارد کاربردی که در دنیای واقعی با اصول ترمودینامیک در ارتباط هستند، از جمله مباحث مربوط به انرژی و محیط، زیست پزشکی/مهندسی و فن آوری های نوظهور تأکید دارند. ترمودینامیک به عنوان علمی جامع به مطالعه و بررسی گرما و انرژی می پردازد. این علم شامل بسیاری از دستگاه های کوچک و بزرگی چون جامدات، گاز الکترونی، موجودات زنده، خورشید و موارد دیگر می شود. چون به طور تقریبی تمام قوانین در فیزیک به نوعی با صحبت از انرژی، بیان می شوند، پس این علم بدون ترمودینامیک نمی تواند پیش برود. این علم به مطالعه و بررسی انرژی حرکتی و نحوه انتقال انرژی در حرکت می پردازد. در این مطلب پاسخنامه یکی از منابع مطالعاتی برای ترمودینامیک یعنی حل المسائل ترمودینامیک موران شاپیرو ویرایش نهم برای دانلود قرار داده شده است.

عنوان کتاب:

نویسندگان:

Michael J. Moran, Howard N. Shapiro, Daisie D. Boettner, Margaret B. Bailey

پس از خرید، فایل زیر قابل دانلود است:

1-حل تمرین ترمودینامیک موران شاپیرو ویرایش 9 به زبان انگلیسی به صورت پی دی اف در 1679 صفحه شامل پاسخ problem ها ( Exercise ها و مسائل طراحی Design Problem بدون پاسخ هستند)

لینک دانلود رایگان نمونه صفحات حل تمرین ترمودینامیک موران شاپیرو ویرایش 9

 

ترمودینامیک کلاسیک

ترمودینامیک کلاسیک را میتوان به عنوان یک دگرگونی در علم ترمودینامیک در اوایل دهه 1800 دانست و آن را از دو دیدگاه میکروسکوپی و ماکروسکوپی بررسی نمود.الف) میکروسکوپیک ب)ماکروسکوپیک

دیدگاه میکروسکوپی ترمودینامیک کلاسیک

در این دیدگاه، کمیتهایی مانند سرعت، انرژی، جرم و اندازه حرکت زاویه ای در نظر گرفته میشوند. همچنین خواص میکروسکوپی را نمیتوان به طور مستقیم با حواس درک کرد.

دیدگاه ماکروسکوپی ترمودینامیک کلاسیک

همانگونه که از کلمه ماکروسکوپیک استنباط می شود اثرات کلی و قابل توجه تعداد زیادی از مولکولها مورد بررسی قرار میگیرد که این اثرات را می توان با حواس درک کرده و در آزمایشگاه اندازه گیری کرد.

تعادل ترمودینامیکی را برای یک سیستم مجزا و یا چند سیستمی که در ارتباط با هم هستند تعریف می کنند. به شرایطی که در درون سیستم و یا بین سیستم ها، هیچ اثری از جریانی از ماده و انرژی وجود نداشته باشد. وقتی تعادل ترمودینامیکی در یک سیستمی برقرار باشد، یکی و یا همه تعادل های حرارتی، تابشی، گرمایی و شیمیایی نیز در آن سیستم حکم فرماست. از شرایط برقراری این تعادل موارد زیر است.

در صورت داشتن سوال یا مشکل در خرید و دانلود می تونید به آیدی تلگرام NikAdminP@ یا ایمیل AllengProject@gmail.com پیام بدهید.

پست مشابه: دانلود حل المسائل ترمودینامیک سنجل ویرایش 9

تمامی حقوق برای وبسایت محفوظ می باشد

تمامی حقوق برای وبسایت محفوظ می باشد