حل المسائل فیزیک مدرن موریسون ویرایش 3

دانلود رایگان کتاب و حل المسائل فیزیک مدرن موریسون ویرایش 3 به صورت pdf | دانلود حل تمرین و پاسخنامه فیزیک مدرن موریسون (Morrison) ویرایش سوم

فیزیک مدرن 

فیزیک مدرن با روش های محاسباتی مدرن، ویرایش سوم ایده هایی را ارائه می دهد که فیزیک مدرن را شکل داده و مقدمه ای برای تحقیقات فعلی در زمینه های مختلف فیزیک را فراهم می کند. این کتاب با یک گزارش مختصر و متمرکز از آزمایشاتی که منجر به تدوین تئوری کوانتومی جدید می شود، آغاز می شود در حالی که فصل های بعد عمیق تر به تشریح مطالب می پردازند. در این نسخه جدید، معادلات دیفرانسیل که بوجود می آیند به مجموعه معادلات خطی یا معادلات ماتریس با ایجاد یک تقریب اختلاف محدود مشتقات یا با استفاده از روش Spline تبدیل می شوند. برنامه های MATLAB برای حل معادلات  برای یک ذره و نوسان ساز هارمونیک ساده و برای حل معادله شعاعی برای هیدروژن شرح داده شده است.  راه حل های این مسائل با استفاده از MATLAB ترسیم شده و اهمیت این راه حل ها مورد بحث قرار گرفته است.

 فیزیک مدرنبه تحولاتی گفته می‌شود که با نظریه‌های نسبیت و فیزیک کوانتومی و کاربرد آنها در درک اتم، هسته اتم و ذرات تشکیل دهنده آن، آرایش اتم‌ها در مولکول‌ها و جامدات و در مقیاس کیهانی، منشأ تحول عالم شروع شد و در مقابل فیزیک کلاسیک قرار دارد که بر پایه نظریه‌های مکانیک نیوتونی و الکترومغناطیس ماکسولی می‌باشد. هرچه زمان پیش می‌رود، به نظر می‌رسد واژه نوین یا مدرن برای نظریه‌هایی که پایه آن‌ها در سال‌های آغازین سده بیستم میلادی بنا شده‌است، کمتر درخور و سزاوار است. به هر حال، کاربرد این واژه هنوز هم ادامه دارد. در همین راستا کتاب و حل المسائل فیزیک مدرن موریسون ویرایش 3 در این پست برای دانلود قرار داده شده است.

سرفصل ها و عناوین کتاب فیزیک مدرن موریسون ویرایش سوم

1. The Wave-Particle Duality
2. The Schrödinger Wave Equation
3. Operators and Waves
4. The Hydrogen Atom
5. Many-Electron Atoms
6. The Emergence of Masers and Lasers
7. Diatomic Molecules
8. Statistical Physics
9. Electronic Structure of Solids
10. Charge Carriers in Semiconductors
11. Semiconductor Lasers
12. The Special Theory of Relativity
13. The Relativistic Wave Equations and General Relativity
14. Particle Physics
15. Nuclear Physics

عنوان کتاب:

Modern Physics with Modern Computational Methods

for Scientists and Engineers

نویسندگان:

 John Morrison

فایل های زیر قابل دانلود است:

1-حل المسائل فیزیک مدرن موریسون ویرایش 3 به زبان انگلیسی به صورت پی دی اف در 97 صفحه با کیفیت بالا (فصل 1 تا 15 به جز فصل 5)

1-کتاب فیزیک مدرن موریسون ویرایش 3 به زبان انگلیسی به صورت پی دی اف در 478 صفحه با کیفیت بالا 

لینک دانلود رایگان حل تمرین فیزیک مدرن موریسون ویرایش سوم

لینک دانلود رایگان کتاب فیزیک مدرن موریسون ویرایش سوم 

 

در صورت داشتن سوال یا مشکل در خرید و دانلود می تونید به آیدی تلگرام NikAdminP@ یا ایمیل AllengProject@gmail.com پیام بدهید.

پست مشابه: دانلود حل المسائل فیزیک مدرن کرین ویرایش 4 به همراه کتاب

تمامی حقوق برای وبسایت محفوظ می باشد

تمامی حقوق برای وبسایت محفوظ می باشد