حل المسائل طیف سنجی فیلد ویرایش 5

دانلود کتاب و حل المسائل طیف سنجی فیلد ویرایش 5 به صورت pdf | دانلود حل تمرین و پاسخنامه طیف سنجی ترکیبات آلی فیلد ویرایش پنجم

 کتاب طیف سنجی فیلد ویرایش 5

طیف سنجی به طور کلی مربوط به جذب، انتشار و پراکندگی اشعه الکترومغناطیسی توسط اتمها و مولکول ها تعریف می شود که ممکن است در فاز گاز ، مایع یا جامد باشد. تابش الکترومغناطیسی قابل مشاهده نور نامیده می شود، اگرچه اصطلاحات نور، تابش و تابش الکترومغناطیسی را می توان به صورت متناوب استفاده کرد. طیف‌ سنجی‌های مولکولی و طیف‌ سنجی‌های اتمی بیشترین کاربرد را دارند.  طیف‌ سنجی مولکولی به روش هایی اطلاق می‌گردد که در آن موادی که در ساختار خود به شکل مولکولی هستند، وارد اندرکنش شده و مورد بررسی قرار می‌گیرند.

یکی از منابع خوب برای درس طیف سنجی، کتاب و حل المسائل طیف سنجی فیلد ویرایش 5 است که در ادامه مشخصات آن آورده شده است.

عنوان کتاب:

Organic Structures from Spectra

نویسندگان:

L. D. Field , S. Sternhell , J. R. Kalman

پس از خرید، فایل زیر قابل دانلود است:

حل المسائل طیف سنجی فیلد ویرایش 5 به زبان انگلیسی به صورت پی دی اف در 97صفحه 

 

لینک دانلود رایگان نمونه صفحات حل تمرین طیف سنجی فیلد ویرایش پنجم 

لینک دانلود رایگان کتاب طیف سنجی فیلد ویرایش پنجم

در صورت داشتن سوال یا مشکل در خرید و دانلود می تونید به آیدی تلگرام NikAdminP@ یا ایمیل AllengProject@gmail.com پیام بدهید.

 

مباحث طیف سنجی

طیف‌سنجی اغلب در شیمی‌فیزیک (بطور مثال در نوعی تصویربرداری ام‌آرآی) و شیمی تجزیه برای شناسایی ماده از طریق طیف گسیلی یا جذبی از آنها به کار برده می‌شود. وسیله‌ای که طیف هر ماده را ثبت می‌کند طیف‌سنج یا اسپکترومتر نام دارد. طیف‌سنجی همچنین به‌طور زیاد در اخترشناسی و مشاهدات از دور استفاده می‌شود. اکثر تلسکوپ‌های بزرگ طیف‌نگار دارند که برای اندازه‌گیری ترکیبات شیمیایی و خواص فیزیکی اجسام نجومی یا اندازه‌گیری سرعت‌شان از طریق جابجایی دوپلری خطوط طیفی‌شان استفاده می‌شود.

سازمان‌های کنترل کننده مثل سازمان غذا و دارو با داشتن تجهیزات طیف‌ سنجی، سلامت مواد تولیدی مورد استفاده عموم مردم را بررسی و در صورت عدم حضور مواد زیان‌آور برای سلامت انسان، به آن‌ها مجوز می‌دهند.

 طیف‌ سنجی در بخش سلامت، مواد غذایی و خوراکی کاربرد دارد. همچنین طیف‌ سنجی در  اکثر علوم مانند مواد و پلیمر، شیمی، نفت، نانو، فیزیک، پزشکی، داروسازی، زمین شناسی، زیست شناسی، دامپزشکی، معدن، کشاورزی، برق، هنر و … کاربردهای گسترده دارد.

پست مشابه: دانلود کتاب طیف سنجی فیلد ویرایش 6

تمامی حقوق برای وبسایت محفوظ می باشد

تمامی حقوق برای وبسایت محفوظ می باشد