حل المسائل سیالات لزج وایت ویرایش 4

دانلود کتاب و حل المسائل سیالات لزج وایت ویرایش 4 به صورت pdf | دانلود حل تمرین و پاسخنامه سیالات لزج وایت ( White) ویرایش چهارم | حل المسائل جریان ویسکوز وایت ویرایش چهارم

سیالات لزج

جریان سیال لزج، اصول مکانیک سیالات را از یک دیدگاه پیشرفته پوشش می دهد. این درس مباحثی مانند مشتق معادلات Navier-Stokes، راه حل های دقیق برای تنظیمات ساده، جریان خزنده، مسائل اول و دوم استوکس، لایه های مرزی لمینار، مرزهای برشی و برشی آزاد و پایداری هیدرودینامیکی را با معرفی آشفتگی پوشش می دهد. این کتاب با استفاده از ابزارهای ریاضی برای حل مشکلات جریان واقعی، بینش فیزیکی مخاطبان را به مخاطبان می دهد. این کتاب به دانشجویان ، اعضای هیئت علمی و محققان این زمینه کمک می کند تا درک عمیق مفاهیم در جریان سیال لزج داشته باشند.

ویسکوزیته، لزجت یا گرانروی یک سیال (مایع یا گاز)، پارامتری است که میزان مقاومت آن را در مقابل جاری شدن نشان می‌دهد. این پارامتر، یکی از مهمترین پارامترهایی است که خواص سیال را بیان می‌کند و از آن در اکثر مسائل مکانیک سیالات استفاده می‌شود. ویسکوزیته را می‌توان در تحلیل ابعادی برای محاسبه اعداد بی‌بعد مختلفی مانند عدد رینولدز استفاده کرد، همچنین این مفهوم، کاربرد بسیار زیادی در تحلیل میدان جریان به کمک معادلات ناویر-استوکس در علم دینامیک سیالات محاسباتی نیز دارد. بررسی جریان لزج در مسائل مکانیک سیالات، نقش اساسی در یادگیری مباحث مکانیک سیالات همچون: پدیده های سیال، انتقال حرارت، انتقال انرژی، جریان های واکنشی، لایه مرزی و توربولانس دارد. در همین راستا کتاب و حل المسائل سیالات لزج وایت ویرایش 4 در این پست برای دانلود قرار داده شده است.

سرفصل های کتاب سیالات لزج وایت ویرایش چهارم

1 Preliminary Concepts
2 Fundamental Equations of Compressible Viscous Flow
3 Solutions of The Newtonian Viscous-Flow Equations
4 Laminar Boundary Layers
5 The Stability of Laminar Flows
6 Incompressible Turbulent Mean Flow
7 Compressible-Boundary-Layer Flow

عنوان کتاب:

Viscous Fluid Flow

نویسندگان:

Frank White and Joseph Majdalani

پس از خرید فایل زیر قابل دانلود است:

1-حل المسائل سیالات لزج وایت ویرایش 4 به زبان انگلیسی به صورت پی دی اف

 

لینک دانلود رایگان نمونه صفحات حل المسائل سیالات ویسکوز وایت ویرایش چهارم

لینک دانلود رایگان کتاب سیالات لزج وایت ویرایش چهارم 

 

در صورت داشتن سوال یا مشکل در خرید و دانلود می تونید به آیدی تلگرام NikAdminP@ یا ایمیل AllengProject@gmail.com پیام بدهید.

پست مشابه: حل المسائل مکانیک سیالات فاکس ویرایش 10

تمامی حقوق برای وبسایت محفوظ می باشد

تمامی حقوق برای وبسایت محفوظ می باشد