حل المسائل اصول و فنون ترکیبیات چن چان چونگ

کتاب و حل المسائل اصول و فنون ترکیبیات چن چان چونگ

ترکیبیات

ترکیبیات، ریاضیات انتخاب یا آنالیز ترکیبی یکی از شاخه‌های جذاب ریاضیات است که به بررسی مسائل شمارش، گرافها، بازی‌ها و نیز مسائل ساختاری روی مجموعه‌ها متناهی می‌پردازد. از جمله کاربردهای مهم این شاخه می‌توان به استفاده آن در برنامه‌نویسی کامپیوتر و الگوریتم‌ها اشاره کرد. یکی از مسائلی که ترکیبیات را از دیگر شاخه‌های ریاضی متمایز می‌کند این است که آموختن آن نیاز به اطلاعات خاصی از ریاضیات ندارد و داشتن معلومات ریاضی دوره راهنمایی نیز برای درک آن کافی به نظر می‌رسد چرا که ریشه‌های ترکیبیات در واقع به مسائل معماگونه ریاضی و بازی‌ها می‌رسد. بسیاری از مسائل ترکیبیات که در گذشته برای تفریح بررسی شده‌اند امروزه اهمیت زیادی در ریاضیات محض و کاربردی دارند.

 در قرن اخیر ترکیبیات به یکی از مهم‌ترین شاخه‌های ریاضیات تبدیل شده و مرزهای آن همواره گسترش پیدا می‌کند که یکی از مهم‌ترین علل این گسترش سریع، اختراع کامپیوتر است: به علت سرعت بالای کامپیوترها بسیاری از مسائلی که قبلاً قابل بررسی نبودند، بررسی شدند. البته تقابل کامپیوتر و ترکیبیات یک طرفه نبوده‌است و کامپیوترها نمی‌توانستند مستقل عمل کنند و برای عمل نباز به برنامه داشتند. اساس برنامه‌های کامپیوتری غالباً الگوریتم‌های ترکیبیاتی اند و به همین دلیل اهمیت و کاربرد ترکیبیات پس از اختراع کامپیوتر چندین برابر معلوم شد و باعث شد تا ریاضیدانان بسیاری به تحقیقات گسترده در این زمینه رو آوردند.

یکی از منابع مطالعه درس ترکیببیات، کتاب اصول و فنون ترکیبیات نوشته چان چونگ است که حل المسائل آن پس از خرید در این سایت بلافاصله قابل دانلود است.

سرفصل های اصول و فنون ترکیبیات چن چان چونگ

1 Permutations and Combinations
2 Binomial Coefficients and Multinomial Coefficients
3 The Pigeonhole Principle and Ramsey Numbers
4 The Principle of Inclusion and Exclusion
5 Generating Functions
6 Recurrence Relations

عنوان و نویسندگان کتاب اصول و فنون ترکیبیات

عنوان کتاب:

Principles And Techniques In Combinatorics

نویسندگان:

Chen Chuan-Chong, Koh Khee-Meng

پس از خرید، فایل زیر بلافاصله قابل دانلود است:

1- حل المسائل اصول و فنون ترکیبیات چن چان چونگ به زبان انگلیسی ( در 507 صفحه) 

لینک دانلود کتاب اصول و فنون ترکیبیات 

 

در صورت داشتن سوال یا مشکل در خرید به آیدی تلگرام NikAdminP@ پیام بدهید.

 

تمامی حقوق برای وبسایت محفوظ می باشد

تمامی حقوق برای وبسایت محفوظ می باشد